Akü hurda

Akü hurda

Akü hurda bataryaları, 3 yıldan beş yıla kadar ve hayatının rekabetten sonra kendi yaşamına sahiptir; Akü hurdalar dönüştürülür . Trans - sınır hareketi için tehlikeli hurda ve çok sınırlı bir alan olarak sınıflandırılmıştır. Bu tehlikeli atıkların toplanması ve işlenmesinin düzenli hale getirilmesi için uyulması gereken belirli kılavuzlar Türkiye' de bulunmaktadır. Akü hurda bataryasının geri dönüşüm prosesi, çevre dostu bir işleme teknolojisine sahip olmalıdır. Küresel olarak üretilen% 70'ten fazla akü  Pillerin üretiminde kullanılmaktadır.

Normal proseste, tüm akü  tüketicilerin kullanılmış akü hurda toplama kuruluşuna iade etmesi ve bu toplama kurumlarının yeniden işleme için yetkili geri dönüştürücülere ulaştırması gerekir.

Kurşun akü kazığı, Kurşun Akü Plakası (RAILS), Islak Tüm Bozulmamış Piller (RINK) ve Süzülmüş / Kuru Bütün Bozulmamış Piller (RAINS) formlarında dünya çapında mevcuttur.

 Geri dönüştürücümüz olan kullanılmış Kurşun asit akülerin açık artırmalarına katılıyoruz. Kurşun asit akü hurdasının ihraç-ithalatına yönelik genel ticaret uygulaması, Kurşun asit akü hurdasının,  taşımacılığın doldurulmasından önce sınıflandırılmasına dayanarak işlenmesidir.

 

Akü hurdaların geri dönüşümü bir çok alanda çok fazla önemlidir. Daha iyi bir dünya için daha güzel bir gelecek sizlerde geri dönüşüme katkı sağlamaya başlayın. Çocuklarınızın geleceğinde sadece bir açıdan destek olmayın sizler ve sizlerden sonra nesiller bu dünya üzerinde yaşayacak hatta ondan sonraki nesiller bile. Bizlerin burada ki görevi dünya için ne iyise onu yapmak olacaktır. Hurdacılık sektörü basite alınacak bir durum değildir.

Dünya üzerinde bir çok ülkede hurdacılık mesleği gelişerek büyümeye devam etmektedir. Daha iyi bi dünya için çalışan bu firmalara sizlerinde katkıları gelecek için oldukça yararlı olacaktır.

Eğer elinizde akü hurdası dahil diğer bir çok hurda çeşidi var ise mega hurda olarak bunları sizlerden almak bizim için  onur ve gurur olacaktır.

Unutmayın ki işine iyi sarılanlar her zaman dünyaya daha fazlı katkı sağlamıştır. Bizler mega hurda olarak hurdacılık alanında önümüzde sınır tanımaksızın çalışmalarımıza devam etmekteyiz.