Alüminyum hurda

Alüminyum hurda

Alüminyum hurda, Hurda deyince aklınıza sadece eski demir geliyorsa yanılıyorsunuz demektir, neden mi hurdalar sandığınızdan daha fazla detayı ve türleri bulunmaktadır çevrenizde evinizde iş yerlerinizde hemen hemen çoğu şey ileride hurda olacaktır.

 Şimdi gelin size biraz alüminyum hurda dan bahsedelim. Hurdacılık mesleği gereği birçok hurda alımları yapılmaktadır bunların arasında bulunan alüminyum hurda demire göre esnek ve daha kaliteli bir madde olarak geçmektedir. Eskiden çoğu evlerimiz pencereleri alüminyum pimapen den yapılmaktaydı ve dönemine göre oldukça popülerdi. Daha sonralarında ise yeni farklı türleri çıktı ve plastik daha kullanışlı hala geldi konumuza dönecek olursak alüminyum oldukça kaliteli saf bir maddedir. Günümüz uçakların dış kaplamalarında dahi alüminyum kullanılmaktadır demire göre esnek olduğu için tercih edilmiştir havada olacak herhangi bir doğa olaylarına karşı alüminyum tercih edilmektedir. Erime noktası ortalama 650-700 santigrat derecedir. Hurdacılık mesleğinde önemli bir geri dönüşüm hurdasıdır. Mega hurda olarak müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Sitemizde bulanan cep telefon numaralarından bizlere ulaşabilir yardım isteyebilirsiniz her türlü hurdanız uzman ekiplerimiz tarafından adresinizden alınır ve güncel hurda fiyatlarından nakit e dönüştürülür.

Evinizde ve iş yerlerinizde sıkça görebileceğiniz bir hurda türüdür. Örnek verecek olursak mutfak aletlerinde, bisikletlerde, CD DVD üretiminde, içecek kutuları gibi birçok yerde sıkça rastlayabilirsiniz. Renk olarak gümüş bir renge sahiptir tabi günümüz eşyalarında kullanıldığından da bazı alüminyumlar boyalı olarak karşınıza çıkabilir. Ülkemizde geri dönüşümü önemli bir hurdamızdır. Ülkemizde çok fazla bulunmadığından ama bazı şehirlerimizde Zonguldak gibi maden ocaklarından çıkarılmaktadır. Doğada saf olarak bulunmazlar tabi ki Boksit denen bir maddenin temizlenmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır saf alüminyum.

 Bu yüzden geri dönüşüm için önemli bir hurda olarak sayılmaktadır. Mega hurda olarak elimizden gelenin en iyisini ve her türlü hurdanın geri dönüşümünü yapmaktayız İstanbul’un birçok semtinden faaliyet göstermekteyiz. Daha öncede belirtiğimiz gibi ana hedefimiz temiz bir çevre ve geri dönüşümün sağlanması bunu yaparken de en profesyonel bir ekip ile çalışıp vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamaktır.