Krom hurda

Krom hurda

Krom hurda bir nevi paslanmaz çelikdir. Paslanmaz çelik her yerdedir. Lavabo ve musluk yapmak için kullanılır ve son zamanlarda tüm Türkiye'de evlerde kullanılan cihazlar için popüler bir yüzey malzemesi haline gelmiştir. Paslanmaz çelik, krom hurda içeren bir çelik alaşımıdır. Nikel gibi diğer metaller de paslanmaz çelikle tanımlanabilir, diğer tip hurda metallerden ayırt edici paslanmaz çelik farklıdır.

Metal işinde krom hurda olarak adlandırılan krom, kendi başına oldukça değerlidir. Bununla birlikte, esas olarak paslanmaz çeliğin oluşturulmasında kullanılır, çünkü bitmiş ürünün zamanla korozyona karşı koyabilmesine yardımcı olur. Ayrıca parlak ve göz alıcı özellikleri nedeniyle otomobiller ve motosikletler gibi metal parçalarda kaplama malzemesi olarak da kullanılır.

Paslanmaz çelik ne kadardır?

 Daha yaygın demir metalleri için alacağınızdan çok daha değerlidir, bu yüzden satılmadan önce neleri aldığınızı belirlemek için zamanınıza ve çabalarınıza değmesi gerekmekte. Krom Hurda metal geri dönüşümünün bir parçası, getirilerinizi en üst düzeye çıkarmak için sahip olduğunuz farklı metalleri nasıl tanımlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Manyetik ve Manyetik Olmayan
Mega hurda' da paslanmaz çelik geri dönüşümde daha fazla deneyim kazanmak daha mantıklı olacaktır, bazı eşsiz metalin manyetik veya manyetik olmayan olabileceğini görmelisiniz. Bu, alüminyum ya da diğer hurda metallerle karşılaştırıldığında onu tanımlamak için hurda satışına yeni başlayanlar için durumu zorlaştırmaktaır. Krom hurda yani paslanmaz çeliğin alaşım yapısı, manyetik mi yoksa manyetik olmayan mı olduğunu belirlemektedir. Krom, nikel ve demirin manyetik özelliklerini yok eder.

 

Paslanmaz çelik hakkında bilmeniz gereken üç şey vardır;

  • Nikel içeren paslanmaz çelik bazen manyetik olacaktır.
  • Nikel ve kromdan yapılmış bir alaşım çoğu durumda manyetik olmayacaktır.
  • Çoğu durumda nikel ve bakırdan yapılmış bir alaşım da manyetik olmayacaktır.


Mega hurda olarak her hurda çeşidi alanında geri dönüşümde katkıda buluncak hurdaları almaktadır. Bu sayede insanların tekrardan verilen ham maddeler sayesinde yeniden üretilen bir çok şeyi baştan başa kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu sayede sizlerde daha iyi bir dünya için adım atmış olacaksınız.